NEDİM KOÇ

Nedim Koç, birçok değerli müzisyenin yetişmiş olduğu, Çanakkale’nin Biga ilçesinde, 1967 yılında doğmuştur. Babası Hasan Koç gibi, Nedim Koç da klarnete gönül vermiş sanatçılarımızdan birisidir.

1979 yılında İş nedeniyle yerleşmiş oldukları Kayseri’de, Türk sanat müziği koro şefliği yapmakta olan İsmail Ediz’le tanışan Nedim Koç, Kendisinden klarnet kullanımı, teknikleri ve solfej, nazariyat dersleri aldı. Kayseri Halk Eğitim Merkezi’nin korosunda klarnet sanatçısı olarak görev yapmaya başlayan Nedim Koç, Kayseri’nin çeşitli kültür merkezlerinde konserlere katıldı. Böylece ilk sahne deneyimlerini kazanmış oldu.Beş yıl kadar süren konserler ardından, üstadı İsmail Ediz’in kurmuş olduğu Kayseri Belediye Konservatuarı’nda usta eğitmen olarak görev yapan Nedim Koç, bir süre sonra İstanbul’a yerleşmiştir.

İstanbul’un büyük gazinolarında klarnet çalan Nedim Koç, TRT ses sanatçılarından Safiye Filiz, Taner Şener, Zekai Tunca, Yıldırım Bekçi gibi değerli seslere iki yıl boyunca eşlik etmiştir. Bununla birlikte, yine aynı yıllarda, Müslüm Gürses, Güllü, Hakkı Bulut, Vahdet Vural, Kibariye gibi sanatçılara da klarnetiyle eşlik etmiştir.1999 yılında İstanbul Büyükada’da düzenlenen bir konserde Grek (Rum) müziğiyle tanışan Nedim Koç, dört yıl boyunca Grek müzik orkestrasına klarnetiyle ses katmıştır.

Nedim Koç, müzikal birikimini öğrencilerine aktarabilmek için, eğitmen olarak çalışmalarına devam etmektedir. Bununla birlikte, klarnet eğitimine katkı sunabilmek için klarnet metodu kitabı üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

Hocamızın bazı resimlerini aşağıda beğeninize sunuyoruz.

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail
12
01
20
19
18
17
16
15
14
13
02
11
10
09
08
07
06
05
04
03

Hocamızın bazı videolarını aşağıda izleyebilirsiniz.

NEDİM KOÇ” üzerine 3 yorum

  1. Selamlar Nedim abi..
    En yakın zamanda sana gelip derslere başlamak istiyorum. Daha önce hiç kullanmadım ama uzun zamandır çok isteğim vardı. Sana gelip danışmak isterim 2. El bir abanoz klarnet almak istiyorum ama çatlak yada bozuk olur diye endişeliyim. Sıfırını alsam bile yine gelip senden veya göndereceğin yerden alıcam. Acaba elinde uygun fiyata 2. El güzel bir klarnet varmı satılık?

    1. Daha uygun maliyetli klarnete başlamanızı öneririm. İlerleyen aşamalarda isterseniz abanoz klarnet alabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code